online-destek
Hizmetlerimiz
Bizden Haberler
Halı Yıkama

Ankara halı yıkama Hizmetimiz:

Öncelikle bizlere ulaşıp sadece adresinizi bildirmeniz gerekmektedir. Kayıt işlemi servise bildirilerek servis aracımız vermiş olduğunuz adresten halılarınızı makbuz karşılığında adet bilgisi ve halı cinsi birde ölçüm fabrikamızda yapıldığı için sizleri bilgilendirmek adına tahmini m2 bilgisi verilerek adresinizden teslim alınır.

Halılarınız fabrikamıza geldikten sonra makine halısı, kilim, yün halı ya da aksesuar halı olarak ayrılır. Daha sonra ki işlemde halı yıkama alanına geçmeden önce halı içindeki toz ya da kalıntıları atmak için toz alma makinesine yerleştirilir. Halılar en az bir saat bu makinede çırpılır.

Tozları alınmış Halılar, Kilimler, Halı Yıkama alanına alınır. Bura öncelikle yumuşaması için ilk olarak sırt yıkaması yapılır. Sırt yıkama bitiminde Halılar çevrilerek halıların ön yüzü yıkanır ve halı cinsine göre uygun fırça makinesi kullanılır.

Fırçalama sonrasında durulama işlemine geçilir.

Durulama yıkama işleminin en önemli aşamasıdır. Halılar iyi durulanmaz ise içindeki kalıntılar kuruduktan sonra tekrar yüzeye çıkar ve halının erken kirlenmesine sebep olur. Durulama yöntemi firmamıza özel farklı teknikler olduğu için bu işlemin detaylarını burada açıklamıyoruz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra halının daha çabuk kuruması için Halılar Santrifüj sıkma kazanına yerleştirilir.

Santrifüj sıkma kazanını bilmeyen ya daha önce görmemiş kişiler için örnek olarak çamaşırmakinesi iç tamburu benzeri ve 150 * 150 ebatlarında sıkma devri ise çamaşır makinesinin yaklaşık olarak 9 katı daha hızlı bir makinedir.

Bu makinede, aynen Çamaşır Makinesinde olduğu gibi işlem sonrasında%10 %15 oranında nemli hale getirir. Makineden çıkarılan Halılar tamamen kuruması için kurutma askılarına asılarak bekletilir. Halı kalınlığı cinsi ve ya hava şartlarına göre ortalama 2 ya da 3 gün kurutma askılarında bekleyen Halılar kuruma işlemi sonrasında ustalarımızca askıdan toplanır ve genel kontrol yapılır.

Bu kontrolde gerekli görülür ise Halılar tekrar yıkamaya alınır ve yıkama yapılır. Kontrollerden geçen Halılar paketleme bölümüne alınarak Fabrikamızdan sizlere ulaşana kadar toz ve kirlerden uzak tutmak için poşetlenir. En son olarak sizden Halılar alındığı anda vermiş olduğunuz irtibat numarasından sizlere bilgi verilerek halınızın teslimatı gerçekleştirilir.

Halılarınız hazır olunca telefon ile bildirilerek teslimat gerçekleştirilir. Teslimat gün ve saatleri 08.30-21.00 a kadar devam etmektedir. Size uygun saat aralıklarınızı söylemeniz yeterlidir.

El dokuma ve yün halılarda yıkamanın bazı aşamalarında farklı ve özel işlem uygulanır.

Çift yıkama yapıldığı için diğer halılardan teslimat süreleri daha uzundur.

El dokuma Halılar Özen, bilgi ve Ustalık ister bu yüzden satın aldığınız yerlerden referans aldığınız halı yıkama firmalarına veriniz. Yıkama süresi makine halılarında maksimum 5 gün eldokuma yün halılarda ise bir haftadır. Bu süreden daha önce halı teslimatı firmamızca uygun değildir.

Bazı yıkamalarda olduğu gibi 24 saat de halı teslimatı sağlıklı olmadığı gibi senede bir defa yıkama gerektiren halılar için yeterli değildir.

Senede 3 defa halı yıkatıp halılarınızı yıpratmak yerine sene bir defa tam anlamıyla bir temizlik Halınız ve bütçeniz için en doğru seçim olacaktır.

Önemli: Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için teslim ettiğiniz anda çürük veya yırtık olan halılarınızı lütfen servis elemanlarımıza bildiriniz. Aksi halde doğacak sorunlardan firmamız mesul değildir.

Hem su israfı hemde hijyenden uzak yöntemlerle yıkama sizlere hiç bir şey kazandırmaz aksine çok Kayıplar verir.

 

#

ANKARA HALI YIKAMA

Halılarınız Hiç Bu Kadar Temiz Olmamıştı

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
#

ANKARA KOLTUK YIKAMA

Koltuklarınız Hiç Bu Kadar Temiz Olmamıştı

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
#

İŞ MAKİNELERİMİZ

En Son Teknolojiye Sahip İş Makinelerimiz

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
#

UZMAN KADROMUZ

Halı ve Koltuk Temizliğinde Uzman Kadromuz

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
#

ANKARA'YI TEMİZLİYORUZ

Ankara Genelinde Tüm İlçelere Hizmet Vermekteyiz

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın